З кожним роком імплантація зубів в Україні стає все більш затребуваною. Відновлення зубів імплантами вже перестало бути для українців чимось дивовижним і дорогим. І все це завдяки тому, що імплантація зубів зарекомендувала себе як один із кращих методів відновлення зубів, який дає самий довгостроковий і естетичний результат.
Методів імплантації існує декілька, і нижче ми розглянемо основні відмінності між ними.
1. Імплантація внутрішньослизова. Використовується коли потрібно поліпшити фіксацію знімного протеза. У таких випадках встановлюються імпланти металеві, що нагадують кнопки, і вже до них кріпиться знімний протез.
2. Підслизова імплантація. Тут мова йде про встановлення магнітів під слизовою оболонкою ротової порожнини. Необхідно це для кращої фіксації знімних протезів і запобігання їх зняття.
3. Імплантація піднадкостна пов’язана з установкою індивідуальних конструкцій, які виготовляються на підставі зліпка структури поверхні кістки. Такий імплант встановлюють під окістя і необхідний він при сильній атрофії щелепи або втраті значної кількості зубів.
4. Імплантація внутрішньокістково-піднадкостна. При такому методі імплантації встановлюється імплант, що складається з ендостальної і сбуперіостальної частин, головки і шийки. Встановлюються в передній частині щелепи, де потрібна найбільша стійкість імпланата, але відсутні кілька зубів.
5. Імплантація внутрішньозубно-внутрішньокісткова добре себе зарекомендувала в якості профілактичних заходів при надмірній рухливості зубів, а також якщо необхідно надати додаткову стійкість зуба, верхівка кореня якого видалена.
6. Імплантація внутрішньокісткова — це установка імплантів в кісткову тканину щелепи. Поміщаються такі імпланти через розріз ясен і окістя. Таким методом встановлюється більшість зубних імплантів.
Крім цього, виділяють імплантацію одноетапну і двоетапну. При одноетапній імплантації, імплант встановлюється в лунку одразу після видалення зуба. А при двоетапній імплантації після установки імпланта потрібен якийсь час для його приживлення, а потім встановлюється коронка імпланта.