Жувальна гумка у багатьох увійшла до щоденного «раціону». З екранів телевізора та рекламних бордів нас переконують у тому, що жувальна гумка незамінна для боротьби з карієсом і для свіжого дихання.
Багато лікарів не згодні з цим твердженням і кажуть, що жуйка може завдати шкоди організму.
Для виробництва жувальної гумки використовують спеціально оброблену до м’якості смолу, додають різні компоненти для створення смаку та підсолоджувача.
Основний плюс жувальної гумки — дія, що очищає, а так само стимуляція жувальних м’язів. Жувальну гумку рекомендовано жувати після їди. З її допомогою можна очистити зуби від прилиплих на них залишків їжі. Як відомо, на виникнення карієсу впливає наліт, який формується також із таких залишків їжі. У ньому розмножуються бактерії, що руйнують зубну емаль та дентин.
Крім чистячої властивості жуйка освіжає дихання. Якщо ж неприємний запах залишається довгий час, це може свідчити про наявність стоматологічних захворювань чи захворювань внутрішніх органів, і отже потрібно звернутися до лікаря.
Не потрібно живати жуйку на порожній шлунок. При жуванні виділяється шлунковий сік і можна заробити гастрит. Жуйте жуйки після їжі і не більше 15 хвилин. не можна жувати цілий день жувальну гумку, щоб не спровокувати захворювання скронево-щелепного суглоба.