Стоматолог у м. Суми рекомендує попередить захворювання. Пародонтит на початковій стадії лікується у терапевтичний спосіб. Для цього достатньо провести чистку зубів від м’якого та твердого зубного нальоту за допомогою ультразвуку.
Далі ясна буде оброблено медикаментозними препаратами. У деяких випадках потрібно застосування антибіотиків. Для повного загоєння пацієнту призначаються препарати домашнього лікування. Як правило це стоматологічний гель, яким потрібно змащувати ясна та полоскання розчином хлоргексидину.
Але терапевтичне лікування не підходить, якщо пародонтит у занедбаній стадії. Тут знадобиться хірургічне втручання.
Коли пародонтальні кишені глибиною трохи більше 5мм проводиться закритий кюретаж. За допомогою спеціальних інструментів лікар прибирає піддесневі відкладення та грануляційну тканину.
Досить складна операція проводиться за глибини пародонтальних каналів понад 5мм. Така маніпуляція має назву — відкритий кюретаж. У цьому випадку хірург робить надріз на яснах для того, щоб відокремити тканину, що дозволить йому бачити всю кишеню. Лікар видалить грануляції та накладе синтетичну кісткову тканину для стимуляції зростання справжньої. Після завершення операції накладаються шви.
Опущення ясен усувається шляхом клаптевої операції. Це слід робити, якщо не можна зробити так, що ясна знову стала прилягати до зуба. Нижче десневого краю хірург робить надріз до 1,5мм і видаляє смужку, що відшарувалася, далі підтягне до шийки зуба рухливі клапті.
Перевірити стан ясен можна на консультації стоматолога в м. Суми в нашій клініці