Найпоширенішим захворюванням в порожнині рота є карієс. Після прорізання зуби ще не повністю мінералізовані і потрібно декілька років для зміцнення емалі. У цей період не слід нехтувати правилами догляду за порожниною рота. На ще незміцнілу емаль впливають мікроорганізми. Виділяючи кислоту, вони руйнують емаль і розвивають карієс. Молочні зуби важче пломбуються через маленький розмір і пломби фіксуються гірше. Проте були розроблені матеріали спеціально для молочних зубів. Вони виділяють фтор, тим самим зміцнюючи зуби.
Захворювання слизової у дітей найчастіше виникають з причини виникнення та розвитку карієсу, який інфікує ясна. При прорізуванні зубів організм дитини слабшає і в меншій мірі чинить опір впливу мікроорганізмів, що викликають захворювання слизової оболонки.
Однією з поширених проблем із зубами стають травми. Найчастіше страждають передні зуби. Це обумовлено дитячою активністю і рухливістю. Травми можуть стати причиною втрати зубів або пошкодження зачатків корінних зубів.
Коли зуби починають прорізуватися можлива поява низки аномалій (положення зубів, величина і форма). Це може пояснбватися перенесеною травмою щелепи або нестачею місця для прорізування постійного зуба.
Слід привчати дитину з самого дитинства відвідувати стоматолога. Відвідування стоматолога з дитинства — це внесок у здоров’я зубів у майбутньому.