Завдяки появі на телебаченні реклам всіляких жувальних гумок, паст, щіток, ми дізналися і про зубний нальот. Але чому ж так цей зубний наліт небезпечний і чому з ним треба боротися?
Зубний наліт — це м’яке відкладення. З’являється зубний наліт після вживання їжі. Зубний наліт буває декількох видів:
— білий зубний наліт. Це найменш небезпечний наліт. Він утворюється із слини і їжі і з’являється за ніч. Вранці позбутися від нього можна за допомогою зубної щітки. Якщо знехтувати цією процедурою, то цей самий безпечний наліт, стає зубним каменем. Запобігти появі такого нальоту можна вживаючи в їжу тверді овочі і фрукти (яблука, морква…)
— наліт від тютюнового диму і кави. Виводиться набагато важче. Він має коричневий відтінок, а зняття його проводиться лікарем за допомогою спеціальних відбілюючих засобів.
— наліт Прістлі. М’який зубний наліт, характерною рисою якого є зеленуватий колір. Це обумовлено появою певного виду бактерій. Такий наліт дуже рідко зустрічається і прибирається тільки лікарем.
Якщо не прибирати зубний наліт, він може призвести до утворення зубного камню, а далі буде карієс і пародонтит. Зубний наліт — це розсадник бактерій від якого потрібно позбавлятися