Коли зуб втратив життєздатність

Коли зуб втратив життєздатність його називають «мертвий» зуб. Таке в стоматологічній практиці зустрічається часто і статися це може внаслідок загибелі нервів чи судин.

Подібний зуб виглядає непривабливо, його зубна емаль темніє. Але непрезентабельний зовнішній вигляд – це найстрашніше. У подібній ситуації турбувати мають причини, які спровокували омертвіння нервів та судин.

Найпоширенішою причиною потемніння зуба та відмирання його нервів є карієс. Справа в тому, що від карієсу страждає не лише зубна емаль, а й інші його тканини. Найчастіше карієс викликається неякісною гігієною порожнини рота.

Нерідко пацієнти навіть і не здогадуються про наявність мертвого зуба.

Зуб людини складається з органічної частини (пульпи зуба) та неорганічної (цемент зуба, емаль). Пульпа зуба є утворенням з нервів і судин. Вона захована у спеціальну оболонку, що знаходиться усередині зуба. Пульпа є джерелом живлення зуба. При травмуванні пульпи може розвинутись карієс або з’явитися запальний процес. Внаслідок цього пульпа втрачає свою функціональність і перестає живити зуб. Це і призводить до омертвіння зуба.

«Мертвий зуб» має такі ознаки:

  • потемніння емалі зуба;
  • болі в ясні
  • розхитування зуба, що може призвести до пошкодження та випадання зуба.

Якщо ви у себе виявили такий зуб, слід звернутися до стоматолога, для огляду. Можливо, вдасться врятувати живі тканини. При ігноруванні проблеми існує ризик запалення та втрати зуба.

Щоб не допустити омертвіння зуба:

  • слід дотримуватись ретельної гігієни порожнини рота;
  • регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду;
  • правильно вибирати засоби гігієни.

Лікування зубів у Сумах любої складності проводять спеціалісти нашої клініки

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.