Система CBW (Crownless Bridge Works), що в перекладі означає «безкоронкова мостовидна робота» вперше з’явилася більше двадцяти років тому. Застосовується дана система у випадках, коли необхідно відновити цілісність зубного ряду і відсутні один або декілька зубів в жувальній і фронтальній областях.
При використанні такого методу в апроксимальній стінці опорних зубів стоматолог формує мікроканали, в яких адгезивно кріпляться мікрозамки. А на мікрозамках кріпиться проміжна частина протеза.
В системі CBW використовується жорстке або торсіонне з’єднання. Фіксація за допомогою торсіонних замків забезпечує рух однієї частини мікрозамка щодо його нерухомої частини. Це допомагає уникнути мікрозміщень і розцементування адгезивної конструкції.
Що стосується навантажень, то мости CBW витримують у три рази більші навантаження, ніж ті, які виникають під час жування.
Переваги системи CBW в порівнянні з іншими мостовидними протезами очевидні:
- опорні зуби не вимагають обточування, як у випадку встановлення традиційного мостоподібного протеза;
- відсутній етап хірургічного втручання і тривалий термін приживлення, в порівнянні з установкою імплантів;
- замкове кріплення системи CBW дозволяє витримувати велике навантаження при жуванні;
- лікування оборотно. Конструкцію можна реставрувати, можна зняти в будь-який момент без пошкодження сусідніх зубів;
- собівартість лікування значно менша в порівнянні з іншими методами протезування;
- установка системи CBW займає менше часу, порівняно з установкою звичайних мостовидних протезів.
Серед протипоказань застосування технології CBW можна виділити сильне руйнування опорних зубів або їх зміщення у бік відсутнього зуба, а також відсутність більше одного зуба підряд.
Також до протипоказань використання даної системи деякі відносять недосконалу гігієну порожнини рота, пародонтит та інші функціональні порушення. Однак, протезування з такими порушеннями не повинно проводитися в принципі, тому до недоліків саме цієї системи їх відносити не можна.