10 секретів гарної посмішки

10 секретів гарної посмішки

 

1. Стоматологи вже кілька десятків років тому перестали давати рекомендації чистити зуби по горизонталі. Такий спосіб був замінений простими порадами чистити зуби у напрямку їх росту, вертикально. Але прогресивні стоматологи довели, що і цей спосіб не ідеальний. Таким чином видаляються лише чверть хвороботворних бактерій. Найпрогресивніша методика має назву «поступове очищення зубів».

Всі зуби умовно діляться на шість секторів-сегментів, кожен сегмент чиститься по черзі. Спершу вібруючими круговими рухами потрібно «розпушити» наліт на зубах першого сектора, а потім чистити ці ж зуби традиційними вертикальними рухами. Як кругові, так і вертикальні рухи повинні захоплювати не тільки весь зуб, але й частину ясен. Очистивши перший сектор, слід приступати до чищення нальоту з іншого.

2. Дуже добре чистити зуби після кожного прийому їжі і не менше п’яти хвилин. Мінімальний час чистки — три хвилини, але ніяк не менше.

3. Багато хто думає, що ефект посилюється, якщо сильно натискати щіткою на зуби при чищенні. Це не так. Можна легко пошкодити тендітну емаль. Головне правило при чищенні зубів — м’яко обробити кожен зуб з різних сторін. Бактерії, що залишилися на НЕвичещенних поверхнях зуба, вже протягом години поширюються по всій поверхні зуба.

4. Чищення зубів ніколи не замінять найдорожчі еліксири для полоскання відразу після прийому їжі. Вони добре продезинфікують слизову оболонку рота, зміцнять ясна і усунуть неприємний запах, але не знімуть наліт, що залишився після їжі, який і руйнує зуби.

5. Сьогодні в передових країнах щітка купується тільки за порадою стоматолога. Якщо ясна і зуби міцні, на них все-одно швидко утворюється зубний наліт і камінь, і для таких зубів краще підходить більш жорстка щітка. Коли емаль ніжна або схильна до пошкодження, потрібно використовувати виключно тільки щітки з м’якою щетиною або такі, що призначені для дітей. Але найпопулярніші, звичайно, щітки середньої жорсткості.

Вони відносно щадні по відношенню до зубної емалі і досить добре чистять поверхню зубів, не пошкоджуючи тканини ясен. Якщо щітку використовувати 3 рази на день, то міняти її потрібно не більше ніж через чотири місяці. Якщо користуватися нею двічі на день, то тоді термін служби її розтягується до півроку. Найефективніша щітка, що має рельєфний виступ щетини. Різновисотні ряди волосків, глибоко проникаючі між зубів, відмінно видаляють наліт у міжзубних просторах.

6. Добре міняти не тільки щітки, але також і зубну пасту. Багатопрофільний лікувальний вплив дають пасти з різними добавками. Два рази на рік по півтора місяці добре чистити зуби пастами з додаванням фтору. Пародонтологічні пасти для зубів корисні не тільки лікувальними властивостями. Вони мають і профілактичний ефект.

7. Відбілюючі зубні пасти можуть шкодити емалі, коли ними користуються частіше двох разів на тиждень.

8. Коли обід жирний, рясний і м’ясної, зуби після нього бажано чистити не пастою, так як вона справляється з нальотом не завжди добре, а зубним порошком. У його склад входить крейда, який містить кальцій. Кальцій благотворно впливає на здоров’я зубів і стан порожнини рота. Жінкам, схильним звичкою куріння, настійно рекомендується користуватися зубним порошком замість пасти.

9. З розвитком зубних технологій змінилося ставлення до зубних ниток. Їх потрібно використовувати вкрай обережно. Справа в тому, що більшість зубних ниток «ранять» ясна, і в ранки потрапляють мікроби, провокують захворювання міжзубних сосочків. Виникає ризик появи пародонтозу, особливо у випадках схильності до нього. Коли зуби розташовані рідко і міжзубні проміжки великі, тоді нитки і зовсім не потрібні, так як будь-яка щітка відмінно очистить всі зуби.

Коли зуби посаджені занадто часто, то з силою проникаюча нитка може пошкодити і ясна, і емаль. У таких випадках краще використовувати найтоншу нитку. І чим тонше, тим краще. Не варто користуватися нею щодня, а тим більше щоразу після кожної трапези. Тільки у випадку необхідності, якщо відчуваються отстаткі їжі, які необхідно прибрати, наприклад, після після прийому твердої м’ясної їжі. У цьому випадку нитка повинна без зусиль проходити між зубами.

10. Жуйка можлива тільки в одному випадку — коли у вас немає хронічних захворювань ясен і бажано відсутність запломбованих зубів. Вона не шкідлива і також корисна для розвитку м’язів щелепи. Чим «липучіша» жуйка, тим більше ризик «зірвати» будь-які, навіть найміцніші пломби.

Оставить ответ

Ваш почтовый ящик не будет опубликован.

Вы можете использовать эти HTML теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.