Що може спровокувати карієс?

Сьогодні здорове харчування дуже поширене, кожен хоче вживати продукти, що сприяють здоровому способу життя. Одна з найпопулярніших страв – печені овочі.

Однак, окрім того, що така їжа корисна нашому тілу, вона негативно впливає на здоров’я зубів.

Шотландські вчені університету Данді виявили, що у печених овочах рівень кислотності вищий, ніж їх приготувати традиційним способом – зварити чи згасити. Це стосується не всіх овочів, а тільки кабачків, болгарського перцю і цибулі. Висока кислотність шкідлива для зубів, тому що вони зазнають каріозного впливу. Кислотна їжа спричиняє ерозію зубів. Вживання таких продуктів дають такий самий ефект, як і вживання солодощів.

Вчені провели експеримент при якому приготували в духовці страву, до складу якої входили кабачки, цибуля і перець, і згасили ті ж овочі. В результаті, вимірявши кислотність, дослідники дійшли висновку, що приготовлена ​​в духовці страва має той же рівень кислотності, що й солодкі газовані напої. Як відомо, часте вживання солодких газировок веде до ерозії емалі.

На сьогоднішній день ерозія зубів у людей з’являється через неправильне харчування, і це є проблемою 21 століття.

Не варто думати, що тепер варто відмовлятися від цих продуктів. Потрібно просто ними не зловживати, а після їхнього прийому рекомендовано прополоскати рот.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.