Набрякання язика небезпечне явище. Крім того, що набрякий язик заважає говорити і ковтати, він ще й заважає дихати і людина може просто задихнутися. Які ж причини цього явища?
Викликати набрякання язика можуть різні травми або алергічна реакція. З причини опухання підбирається відповідне лікування. Швидке розпухання язика найчастіше є симптомом сильної алергічної реакції. У такому разі реакція має бути невідкладною, адже у пацієнта може статися анафілактичний шок, і якщо не вжити заходів, людина задихнеться.
Основні симптоми при алергічній реакції:
- Відчуття, що язик не вміщається в роті.
- Важко ковтати та розмовляти.
- Губи та язик опухають.
- Набряк язик біля основи і тому важко дихати.
Набрякнути язик може і внаслідок травми (поріз, неправильний прикус, травмування протезом). У такому разі мова опухає з правого чи з лівого боку. Тут потрібно запобігти попаданню в ранку мікробів і не допустити запалення.
Припухлість язика з обох боків з відбитками в цих місцях зубів, говорить про захворювання щитовидної залози. Лікар дасть направлення на проходження дослідження рівня гормонів у щитовидці.
Припухлість під язиком може бути наслідком прийому препаратів, які слід розсмоктувати під язиком (енгістол, валідол та ін.).
Опухлість під язиком може бути викликана ушкодженнями епітелію їжею.
Якщо, крім опухлості, пацієнт відчуває біль, то швидше за все причина тому – потрапляння інфекції.
У будь-якому випадку при набрякання язика потрібно звернутися до фахівця.
Дя того, щоб запобігти виникненню захворювань ротової порожнини слід періодично проходити огляд у свого стоматолога