Зубна емаль- це найпрочніша тканина зуба. Її формування відбувається завдяки ферменту, який вдалося виявити вченим із Південнокаліфорнійського університету. На основі цього ферменту було створено гель,
який дозволить ефективно боротися з карієсом та здатний замінити традиційну пломбу. Також гель може використовуватися для зниження больових відчуттів від карієсу.
Принцип лікування карієсу полягає в установці пломби, тобто очищенні каріозної порожнини та заповнення її пломбувальним матеріалом. Згодом пломбувальний матеріал відійде від стінок зуба і виникає небезпека повторного карієсу. Цей недолік традиційного пломбування змушує шукати ефективніші способи лікування. Американськими вченими було знайдено білок, що виділяється на стадії раннього формування зуба (ммр20) Входячи в реакцію з іншими ферментами, білок утворює кристали, що формують емаль.
Дослідження білка ммр20 дозволить зрозуміти як формується емаль. Набуті знання допомогли відтворити процес формування зуба. За допомогою гелю з ммр20 з’явилася можливість відновлювати емаль.
За даними досліджень, застосування гелю зменшує глибину ураження карієсом до 70%.