Діабет і ясна. Який зв’язок?

Здоров’я внутрішніх органів крім всього іншого залежить від здоров’я ротової порожнини. Цей факт давно доведений лікарями.

Бактерії, що вражають ясна та зуби, легко можуть проникнути в кровоносну систему, органи дихання та шлунково-кишковий тракт. Внаслідок цього відбувається поразка цих органів. Хвороби ясен можуть викликати і дуже серйозні ускладнення.

Дослідники з університету Нью Йорка дійшли висновку, що практично всі люди, які страждають на всілякі патології ясен, перебувають у групі ризику виникнення цукрового діабету. Вчені рекомендують усім людям із хворобою ясен звернутися до лікарні та здати аналіз на наявність у крові цукру.

Дослідження проводилося близько двох років і за цей час проаналізовано стан 3 тис. добровольців. Вчені з’ясували, що 93% обстежуваних із захворюваннями ясен мали великий ризик розвитку цукрового діабету. При цьому у людей із зайвою вагою ризик збільшувався ще більше.

Вчені рекомендують стоматологам обзавестися спеціальними приладами, за допомогою яких можна буде визначити рівень цукру в крові у пацієнтів, які страждають на захворювання ясен.