Зубна паста с фтором може нашкодити здоров’ю

В одному з відомих наукових видань було опубліковано дослідження, в якому йдеться про те, що звичайне чищення зубів може бути причиною болю в суглобах та порушення їхньої рухливості.

Варто уточнити, що йдеться про чищення зубів фторованими зубними пастами. За словами вчених, постійне використання фторованих паст призводить до підвищення рівня фтору в організмі. У результаті з’являється скелетний флюороз.

Симптоми, схожі на симптоми артриту можуть виникати у людей, які часто вживають фторовану воду. Були випадки, коли при постійному вживанні фторованої води та використанні зубної пасти та зубної нитки з фтором, у пацієнтів знаходили підвищений вміст фторитів у крові, кістках та сечі.

Вміст фтору в організмі нормалізувався після припинення використання фторованої пасти приблизно через 7-8 місяців. Після цього терміну пацієнти переставали скаржитися на біль у шиї та симптоми артриту.

Зубні пасти із вмістом фтору небезпечні для дітей. Застосування паст викликає флюороз у дітей молодшого віку. Застосовувати добавки, що містять фтор, ополіскувачі та пасти, можна лише дітям, у яких підвищена ймовірність каріозних уражень. Але й тут головне не переборщити.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.