Зуби мудрості

Зуби мудрості повністю прорізаються до 18-25 років, але трапляється, що зуби мудрості прорізаються не повністю або зовсім не прорізаються протягом усього життя. Якщо зуб мудрості прорізався не повністю, можуть виникнути деякі захворювання: карієс зуба мудрості, дистопія, перекоронарит і пошкодження коренів сусідніх зубів.

Як правило, карієс зуба мудрості з’являється через те, що здійснювати якісну гігієну зубів мудрості дуже проблематично, дуже складно дістати щіткою до зуба. Внаслідок неякісної гігієни може утворитися наліт, який може спровокувати появу карієсу зубів мудрості та сусідніх зубів.

Дистопія – це аномальне розташування зуба в зубному ряді, тобто коли зуб об зуб зміщується у бік щоки чи язика. У таких випадках зуб мудрості тисне на сусідні зуби, внаслідок чого може відбутися їхнє зміщення або зміщення самого зуба мудрості.

Перекоронарит зустрічає досить часто і є запаленням ясен навколо зуба.

Ушкодження коріння сусідніх зубів відбувається внаслідок того, що неправильно розташований зуб мудрості спирається і тисне на корінь сусіднього зуба.

Найчастіше вирішенням цих проблемних ситуацій є видалення зуба мудрості. Легше і менш болісно видаляти зуб у ранньому віці, але якщо зуб не завдає незручностей, але немає причин його видаляти. У будь-якому випадку краще проконсультуватись у стоматолога.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.