Запалення ясен під час вагітності викликають пізній токсикоз

Страдаючи пародонтозом жінки, мають ризик розвитку прееклампсії – пізнього токсикозу.

У Колумбійському університеті провели дослідження, у якому брали участь 370 вагітних жінок. Термін їх вагітності варіювався від 26 до 36 тижнів. У всіх жінок, що спостерігалися, був діагностований пізній токсикоз. При пізньому токсикозі чи прееклампсії піднімається артеріальний тиск, сечі з’являється білок. У 64% жінок, які страждають цією недугою, був виявлений пародонтит.

Дослідження показали, що у жінок наявність бактерій, що викликають хвороби ясен, сильно збільшувало ймовірність появи пізнього токсикозу. Зв’язують вчені це з тим, що бактерії здатні проникати в кровотік. Один із видів бактерій (P. gingivalis) була виявлена в атеросклеротичних бляшках. Атеросклеротичні бляшки пов’язані з виникненням пародонтиту та є однією з причин виникнення серцево-судинних захворювань.

Як взаємопов’язані пародонтит і прееклампсія досі точно не з’ясовано, проте профілактика та лікування захворювань ясен є так само і профілактикою пізнього токсикозу.

Майбутнім мамам слід заздалегідь пройти огляд у стоматолога та за наявності проблем усунути їх якнайшвидше.

Консультацію стоматолога у м. Суми можна отримати в нашій клініці

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.