Закритий та відкритий кюретаж

Кюретаж – це стоматологічна операція, що полягає в  чищенні ясенних кишень від нальоту, зубного каменю та м’яких кровоточивих тканин при хронічному запаленні ясен навколо шийки зуба.

При перших проявах запалення ясен бажано звертатись до стоматолога. В залежності від тяжкості ситуації буде запропоновано проведення або професійної чистки, або проведення кюретажу.

Якщо пацієнт звернувся своєчасно, поки в ясеневих кишенях не відбулися великі зміни, то для оздоровлення буде достатньо провести професійну чистку і позбутися м’яких відкладень на зубах та зубного каменю.

Закритий кюретаж проводиться якщо пародонтальні кишені мають глибину до 3мм і без порушення цілісності ясен. Використовують таку методику при легких формах пародонти ту. Такий кюретаж може проводитися наступними способами:

  • Механічним. Чистка пародонтальних кишень відбувається за допомогою металевого гачка.
  • За допомогою ультразвуку. Зубні відкладення руйнуються під впливом ультразвукових хвиль, а патогенна мікрофлора вимивається антисептичним розчином.
  • Лазерним. Це найсучасніший спосіб. Частіше лазер застосовують після ультразвуку або механічного способу.

Відкритий кюретаж – це повноцінна хірургічна операція, що проводиться в випадку коли пародонтальна кишеня глибша 5мм, а також при пародонти ті. Такий кюретаж проводиться з наступних етапів:

  • Обезболювання.
  • Зняття клаптя ясеневої тканини від кісткової.
  • Чистка кореня від патогенної мікрофлори.
  • Застосування препарату для регенерації, накладання швів.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.