Як зрозуміти, що росте зуб мудрості?

Зуби мудрості або «вісімки» можуть почати прорізатись навіть к тридцяти рокам коли про їх існування людина вже і забула. Сьогодні людина може обходитись і без цього зуба,так як щелепа сучасної людини стала меншою, але в давні часи зуби мудрості використовувалися для пережовування їжі.

Як зрозуміти, що почалося прорізування зубів мудрості?

Симптомами цього явища слугують:

  • Больові відчуття в районі ясен верхньої та нижньої щелепи з самого їх краю.
  • Припухлість та почервоніння ясен.

При цьому сам зуб не болить. Дискомфорт відчувається лише в м’яких тканинах навколо нього. Прорізуючись зуб тисне на кісткову тканину та так званий «капюшон» з м’якої тканини.

Можна почути багато думок стосовно того, що зуби мудрості потрібно видаляти. Але слід розуміти, що направлення на видалення вісімки дає стоматолог і не все вісімки показані на видалення. Ті зуби, щ прорізалися і ніяк не заважають, можна не видаляти. Якщо є аномалія в прорізування, то для запобігання негативних наслідків його слід видалити.

Абсолютними показниками до видалення зуба мудрості слугують:

  • Коренева кіста.
  • Періостит.
  • Пульпіт.
  • Запалення ясеневого капюшону над зубом.
  • Велике каріозне ураження.

Кращим рішенням при виникненні дискомфорта в районі зубів мудрості,  буде звернення до стоматолога для проходження огляду і рентгенографії. Далі лікар прийме рішення залишати, чи видаляти зуб.

Пройти огляд у стоматолога в Сумах можна в нашій клініці.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.