Як пов’язаний карієс і гайморит?

Карієс можна без перебільшень назвати найпоширенішим стоматологічним захворюванням. Ним страждають як дорослі, так і діти. Карієс є причиною руйнування та втрати зубів. Але є ще одна небезпека, яку несе карієс.

Стоматологи попереджають, що карієс на верхній щелепі може стати причиною гаймориту. У цьому випадку гайморит матиме назву «одонтогенний».

Викликати одонтогенний гайморит може запущений карієс на таких зубах: великі корінні зуби від 6го до 8го. Справа в тому, що коріння цих зубів знаходиться дуже близько до носової пазухи.

Нелікований карієс веде до пульпіту (запалення нерва зуба – пульпи). Поступово запальний процес поширюється, залучаючи навколишні тканини, поступово проникаючи у гайморову пазуху.

Важливо при виявленні карієсу одразу звернутися до лікаря. Лікування карієсу на початковому рівні врятує зуб і запобігатиме можливим ускладненням.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.