Як бактерії порожнини рота пригнічують захист від росту вірусів

Дослідження мікрофлори ротової порожнини :: Міський  лікувально-діагностичний центр м.Вінниця (МЛДЦ Вінниця)

Бактерії, що викликають захворювання пародонту, знижують захист ротової порожнини та посилюють ріст вірусів

 

Дослідники зі Школи стоматології Луїсвільського університету та їхні колеги з’ясували деталі того, як білки, що виробляються епітеліальними клітинами порожнини рота, захищають людину від вірусів, які потрапляють в організм через рот. Вони також виявили, що ротові бактерії можуть пригнічувати активність цих клітин, підвищуючи вразливість до інфекції.

Сімейство білків, відомих як інтерферон лямбда, що виробляється епітеліальними клітинами в роті, служить для захисту людей від вірусної інфекції, але ротова бактерія Porphyromonas gingivalis знижує виробництво та ефективність цих важливих захисників на передовій.

«Наші дослідження виявили певні види патогенних бактерій, P. gingivalis, які викликають захворювання пародонту, можуть повністю пригнічувати вироблення інтерферону та серйозно підвищувати сприйнятливість до вірусної інфекції», — сказав Юхі Багаіткар, доцент кафедри оральної імунології та інфекційних захворювань UofL. «Ці резидентні бактерії нальоту в порожнині рота відіграють ключову роль у регулюванні противірусних реакцій».

Багайткар і Річард Ламонт, професор і голова відділу оральної імунології та інфекційних захворювань UofL, очолили роботу разом з першим автором Карлосом Дж. Родрігесом-Ернандесом та іншими колегами з UofL і Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. Висновки були опубліковані в грудні в PNAS.

Рот часто є воротами в організм для вірусів, які вражають шлунково-кишковий тракт і легені, таких як SARS-CoV-2, вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), простий герпес і ракові віруси, такі як вірус папіломи людини (ВПЛ).

Gingivalis, поширена ротова бактерія, яка викликає пародонтит, пов’язана з численними іншими захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера та ревматоїдний артрит. Недавні клінічні дослідження показали, що пригнічення імунітету у пацієнтів з пародонтитом може підвищити сприйнятливість до ВІЛ, простого герпесу та ВПЛ.

Покращене розуміння того, як інтерферони забезпечують широкий противірусний захист і активують противірусні гени для захисту людей від вірусів, а також того, як P. gingivalis компрометує їх захист, може привести дослідників до клінічних підходів для посилення цього захисту.

Дослідження в UofL виявили зв’язок між P. gingivalis та багатьма іншими захворюваннями та станами, включаючи ревматоїдний артрит, хворобу Альцгеймера та рак стравоходу.

Багаіткар був одним із перших молодших викладачів, чиї дослідження були підтримані Центром досконалості біомедичних досліджень (CoBRE) для дослідження захворювань мікроорганізмів, що фінансується Національним інститутом загальних медичних наук.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.