Вторинний карієс. Причини появи. Лікування зубів в Сумах

Вторинний карієс – це одне з найпоширеніших захворювань порожнини рота, яке виникає на місці раніше вже лікованого карієсу або пломби. Цей тип карієсу може виникнути через різні причини, і важливо розуміти їх, щоб попередити його появу та підтримувати здоров’я зубів і ясен. Давайте розглянемо деякі з головних причин виникнення вторинного карієсу.

Причини виникнення вторинного карієсу:

  1. Неякісне пломбування. Однією з основних причин виникнення вторинного карієсу є неправильно виконане пломбування. Якщо пломба недостатньо герметично прилягає до зуба або має тріщини, між ними можуть накопичуватися бактерії та залишки їжі, що може призвести до розвитку нового карієсу під пломбою.
  2. Недостатня гігієна ротової порожнини. Недостатня чистота ротової порожнини, включаючи неправильне чищення зубів, не використання нитки для чищення міжзубних проміжків та використання міжзубних щіток може призвести до накопичення бактерій , які сприяють розвитку карієсу.
  3. Недостатність мінералізації зубів. Іноді пломба може пошкодити здорові тканини зубів, роблячи їх більш вразливими до карієсу. Якщо пломба займає значну частину зуба, це може вплинути на його мінералізацію та стійкість до карієсу.
  4. Порушення стику між зубами. Якщо пломба встановлюється на місці, де зуби тісно прилягають один до одного, а потім вона під час жування відокремлюється від зуба, це може створити простір, в якому можуть розмножуватися бактерії і розвиватися карієс.
  5. Недостатність регулярних візитів до стоматолога. Недостатність регулярних оглядів та профілактичних відвідувань до стоматолога може призвести до несвоєчасного виявлення проблем з пломбами або початкового карієсу, що може сприяти розвитку вторинного карієсу.

Вторинний карієс є поширеним стоматологічним захворюванням, яке виникає на місці раніше вже лікованого карієсу або пломби. Переважною причиною його появи є неправильне пломбування, недостатня гігієна ротової порожнини, порушення стику між зубами та недостатність регулярних візитів до стоматолога. Для попередження виникнення вторинного карієсу важливо правильно доглядати за ротовою порожниною, регулярно відвідувати стоматолога та слідкувати за якістю та станом пломб.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.