У жінок проблем з зубами більше ніж у чоловіків?

Антропологи з’ясували, що в період переходу людства від збирання до сільського господарства жінки більше зазнавали захворювань ротової порожнини, ніж чоловіки.

При порівнянні сучасної людини чоловічої та жіночої статі з предками показало, що жінки доісторичного періоду частіше страждали на стоматологічні захворювання і кількість дірок у зубах збільшилася під час переходу на сільське господарство.

У сучасному суспільстві ситуація протилежна. Чоловіки стали частіше страждати на захворювання ротової порожнини. Імовірно, це відбувається через те, що жінки набагато частіше відвідують стоматолога. Однак у зв’язку з гормональним тлом здоров’я зубів у жінок не набагато краще.

Проблеми із зубами у жінок спочатку пояснювалося вченими як культурологічна особливість, як, наприклад, обов’язок жінок готувати їжу. Надалі наявність поганих зубів пов’язали з біологічним фактором, оскільки жінки в період переходу на сільське господарство стали більше народжувати, а як відомо, виділення слини в період вагітності скорочується. Слина ж є природним антибактеріальним засобом і очищає ротову порожнину. Крім цього в період вагітності жінки вживають більше енергетично насиченої їжі, яка також сприяє розвитку карієсу.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.