Досить тривалий час у стоматології для фіксації протезних конструкцій використовували цинк-фосфатні цементи. З часом стали з’являтися нові, більш удосконалені композитні цементи, які перевершують своїх попередників. Композитні цементи відмінно підходять для фіксації безкаркасних керамічних коронок. Такі цементи можуть адгезивно з’єднуватися з тканинами зуба і самою реставрацією. І саме завдяки такому з’єднанню жувальне навантаження розподіляється більш рівномірно і значно скорочується частота сколів.
Для безметалевих реставрацій в якості матеріалу для фіксації було запропоновано використовувати цинк-фосфатні цементи та склоіономерні. Перед проведенням реставрації, матеріал необхідно підбирати з урахуванням однакових показників еластичності тканин зуба і реставраційного матеріалу.
Можливі складнощі можуть виникати при фіксації склоіономер або цинк-фосфатним цементом, коли не вдається домогтися необхідно рівня вологи. Склоіономеру потрібна волога поверхня для більш щільного з’єднання, але потрапляння слини або рідини в область фіксації, може призвести до руйнування цементу, що призводить до того, що міцність з’єднання реставрації із зубом значно знижується. Для цинк-фосфатних цементів волога більш небезпечна і навіть невелика її порція, яка потрапляє на свіжий розчин такого цементу, призводить до значного погіршення міцності з’єднання.
Грунтуючись на короткому викладі матеріалу, пов’язаного з питанням фіксації безметалевих реставрацій, слід сказати, що кращими матеріалами для цього будуть композитні льютінгові цементи. Використання в таких клінічних випадках інших цементів може призвести до неправильної і нетривалої фіксації реставрації.