Тріщина зуба. Причина і варіанти лікування

Тріщина на зубі – це явище не лише неприємне, а й небезпечне. До її появи часто призводять наші шкідливі звички: хтось гризе нігті, хтось ручки та олівці, а хтось не може відмовитися від насіння.

Крім поганих звичок тріщини на зубах з’являються внаслідок поганого харчування (напівфабрикати, солодкі газовані напої тощо), звички запивати гаряче холодним, бруксизму (скрегіт зубами в нічний час), вживання твердих продуктів та впливу лікарських препаратів. У будь-якому випадку тріщина на зубі є небезпечною і її потрібно виправити. Якщо цього не зробити наслідки будуть плачевними: зуб потемніє, на місці тріщини зуб не захищений від проникнення бактерій і з часом ми отримаємо карієс. Щоб цього уникнути, потрібно звернутися до стоматологічної клініки.

Якщо тріщини дрібні, і вони не турбують, то лікування можна не вдаватися. У разі прогресуючих мікротріщин або якщо тріщина викликала підвищену чутливість, стоматолог здійснить процедуру відновлення емалі. Вона проводиться шляхом нанесення на поверхню зуба спеціального складу з необхідними мінералами (кальцій, фтор). Процедура проводиться протягом кількох сеансів.

У разі множинних тріщин у результаті яких зуб поміняв колір або при глибоких тріщинах знадобиться протезування коронками або встановлення мікропротезів – вінірів.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.