Стоматит. Що провокує захворювання?

Стоматитом прийнято називати запалення слизової оболонки ротової порожнини. Стоматити бувають різних видів, як і його провокують різні чинники, у яких намагатимемося розібратися у цій статті.

Що може спричинити стоматит:

  1. Механічне ушкодження слизової оболонки. Часто у пацієнтів виникнення стоматиту пов’язане з травмою слизової оболонки. Діти часто травми виникають від цього, що вони тягнуть у рот різні предмети. У дорослих травми можуть бути пов’язані з погано підігнаним протезом або вживанням твердої їжі.
  2. Часті стресові ситуації. Спостереження показали, що стоматит часто виникає у людей, які часто відчувають стрес і переживання.
  3. Неправильний раціон харчування. Харчування у фастфудах та або просто незбалансоване харчування призводить до дефіциту в організмі вітамінів групи В, цинку, заліза та ін мінералів. Як наслідок маємо стоматит.
  4. Алергічна реакція на якісь продукти.
  5. Гормональні зміни у організмі.
  6. Генетичний чинник. Якщо у батьків часто виникав стоматит, то велика ймовірність того, що їх дитина так само страждатиме на стоматит.
  7. Інші захворювання організму, на тлі яких виникають виразки на слизовій оболонці рота.
  8. Останні дослідження показали, що люди, які страждають на стоматит, використовували зубні пасти, що містять ЛСН (лауриловий сульфат натрію). У людей, які використовують пасти, що не містять цей компонент відсоток страждають на стоматит менше на 81.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.