Що таке вторинний карієс?

В стоматологічній практиці існує таке поняття як «вторинний карієс». Лікування самого карієсу полягає у пломбуванні зуба, але трапляться, що  запломбований зуб починає боліти і це значить,   що має місце вторинний карієс.

Вторинний карієс виникає під пломбою, поряд з нею або в районі зіткнення з іншим зубом.

Поява вторинного карієсу залежить від різних причин, які поділяють на місцеві та загальні.

До місцевих причин виникнення вторинного карієсу відноситься недостатнє препарування каріозної порожнини при встановленні пломби. Тобто. не повністю було видалено уражені тканини зуба, а зверху було встановлено пломбу. Також пломба може бути встановлена ​​неправильно і між стінкою зуба і пломбою був простір. Згодом у цей період потрапляла їжа, що сприяло розвитку мікроорганізмів.

Вторинний карієс виникає через старіння пломби. Через певний час у будь-якої пломби буде порушено крайове прилягання, а отже, потрібно стежити за станом пломби і вчасно її міняти.

Загальні причини виникнення вторинного карієсу пов’язані з особливостями організму людини, вмістом в організмі необхідних мікроелементів, мінералів, вітамінів, якість гігієни ротової порожнини і т.д.

Якщо у вас виникли підозри про виникнення вторинного карієсу, слід якнайшвидше звернутися до стоматолога.

Профілактикою такого небажаного явища буде правильна гігієна ротової порожнини та періодичні огляди у стоматолога.

Поставити пломбу у Сумах можно в клініці Brilliant Smile

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.