Що робити якщо вибили зуб?

Втрата молочних зубів у дітей – це звична справа і відсутність одного чи декількох зубів не вважається естетичним дефектом.  У дорослих відсутність зуба стає проблемою. Порушується естетика зубного ряду та жувальна функція. Втратити зуби можна з різних причин , одна з яких – травма.

При втраті зуба після травми потрібно його відновити. Це можна зробити шляхом реплантації та  імплантації.

Реплантація полягає в повернені вибитого зуба на місце. Для цього після отримання травми потрібно діяти швидко. Втрачений зуб необхідно помістити в фізрозчин, молоко або слину, так ми намагаємось не допустити відмирання зв’язок, котрі утримують зуб в лунці. Встановлювати зуб в лунку самостійно не можна, так як не відомо в якому вона стані.

Реплантація залежить від того як зберігся зуб і скільки часу минуло, а також від стану тканин, оточуючих зуб. Після встановлення зуба у лунку буде проведено шинування для того, щоб зафіксувати зуб і знизити навантаження на нього. Наскільки успішна буде операція залежить від багатьох факторів, але такий спосіб відновлення вважаться кращім, так як залишається природний зуб.

Альтернативою реплантації буде встановлення імплантату. На неї слід звернути увагу коли закріпити вибитий зуб в лунці неможливо.  Імплантація – сучасний спосіб протезування, який дає змогу відновити всі функції втраченого зуба.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.