Рентген в стоматології. Зробити рентген в Сумах

Якість стоматологічного лікування не рідко залежить від рентгена. Саме завдяки рентгенівському знімку стоматолог зможе правильно скласти план лікування і успішно його провести.

Коли потрібен рентген в стоматології?

Він застосовується в наступних випадках:

  • При карієсі (окрім початкової стадії). Можна побачити масштаб руйнування та розвиток карієсу під пломбою.
  • При пульпіті.
  • При абсцессі.
  • Пародонтиті та пародонтозі.
  • Періоститі.
  • Кіста та гранульома.
  • При аномаліях прорізування зубів.

Не зважаючи на необхідність застосування рентгену, та тривалий час його використання, пацієнти не рідко задають питання. Ось найчастіші з них:

Чи небезпечно робити рентген?

Сучасні рентген апарати мають в 10 разів менше випромінювання, ніж старі аналоги. Апарати завдяки візіографу відразу виводять знімки на комп’ютер.

Чи небезпечний рентген для вагітних інок?

В першому триместрі взагалі не рекомендовано проводити рентгенологічне обстеження. Тому жінкам, плануючим вагітність слід заздалегідь потурбуватися про стан здоров’я своїх зубів. Однак в екстрених випадках рентген може бути застосований, але на сучасному обладнанні, а плід має бути захищений спеціальними захисними накидками.

Який рентген кращій: панорамний чи прицільний?

Для лікування одного зуба часто достатньо прицільного рентгенового знімка. Панорамний знімок потрібен при комплексному лікуванні для аналізу стану зубів, ясен, кісткової тканини на верхній чи нижній щелепі.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.