Ну хто ж не хоче мати білі зуби. Посмішка в такому випадку притягує погляди, а її володар стає більш впевненим у собі.
У процесі нашої життєдіяльності зуби зазнають різних впливів. Природне бажання відбілити зуби, що втратили колір, змушує людей застосовувати всілякі рецепти народної медицини, йти до стоматолога на процедуру відбілювання або використовувати зубну пасту, що відбілює.
У рекламних роликах по телебаченню нас переконують у тому, що зубна паста, що відбілює, зробить наші зуби білішими, але чи так це?
Розглянемо основні складові відбілюючої зубної пасти:
- Абразив. У перекладі з латинського абразив означає зіскоблювання. Ця речовина, часто або оксид кремнію, або дикальцій фосфат або оксид алюмінію, допомагає зіскребти наліт на зубах і тим самим освітлюючи зуби, надати ефект відбілювання.
- Піноутворювачі.
- Наповнювачі – речовини, що використовуються для надання зубній пасті густини. Часто при цьому використовують витяжку з водоростей.
- Барвники використовують для надання пасті різноманітних забарвлень.
- Фториди використовуються у зубних пастах з метою профілактики карієсу.
- Для надання пасті аромату використовують смакові добавки.
- Щоб паста не висохла, застосовують гліцерин або сорбітол.
- Термін зберігання пасти збільшують за рахунок додавання консервантів. Це також убереже пасту від розвитку бактерій.
Залишається питання: чи можна вибілити зуби пастою? Відбілююча паста освітлює, а не відбілює зуби. Відбувається це за рахунок впливу на зуби абразивів, що містяться в пасті, що відбілює. Використання такої пасти дозволяє висвітлити зуби на пару тонів, але ідеально білими зуби паста не зробить. Також не рекомендується постійно використовувати таку пасту. Її слід чергувати з профілактичною. Постійна дія на зуби абразивів шкодить емалі.