Про користь червоного вина для зубів

Червоне вино згадується ще за давніх часів. Цей напій не тільки приносить гарний настрій, а і позитивно впливає на серцево-судинну систему, і як виявилося запобігає розвитку карієсу.

Вся справа в екстракті виноградних кісточок та поліофенолах. Ці компоненти перешкоджають розвитку хвороботворних бактерій. Дослідження підтверджують, що лише червоне вино перешкоджає виникненню карієсу. Що стосується білого вина, то через високий вміст кислот воно згубно впливає на зубну емаль.

Було проведено дослідження, під час якого вчені вивели колонії хвороботворних бактерій, після чого їх помістили у червоне вино. Виявили, що вино пригнічує зростання бактерій. Тобто. бактерії, які потрапили у червоне вино, гинуть.

Поліфеноли, що містяться у вині, блокують виділення бактеріями глюканів при розщепленні цукру, що потрапив на зуби з їжею. Саме глюкани дають можливість утримуватись бактеріям на зубах та впливати на емаль.

Схожі корисні сполуки можна знайти в журавлині, але тільки в журавлинному соку міститься багато цукру і це знижує дію поліфенолів.

І запам’ятайте, що надмірне вживання вина ніякої користі не принесе. Все повинно бути в міру.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.