Підвищене виділення слини.

Підвищене виділення слини називається гіперсалівація. При нормальному слиновіділенні у людини на годину виділяється близько 6 мг слини, але в деяких випадках слини виділяється набагато більше.

Виділенням слини організм реагує різні подразники (запахи, наявність у роті стороннього предмета). Крім цього, слина потрібна і для зволоження ротової порожнини, тому виділяється без впливу подразника – природним чином.

Чому слини виділяється більше, ніж потрібно?

Таке явище медики пояснюють кількома причинами:

  1. Ефект від прийняття деяких видів ліків.
  2. Порушенням метаболізму.
  3. Невралгія.
  4. Захворювання очей та вух.
  5. Отруєння чи інтоксикація.

Часто гіперсалівація спостерігається у дітей, причому вони не скаржаться на самопочуття. Пояснюється це явища гормональними змінами у підлітковому віці, тому хвилюватися не варто.

Не варто хвилюватися людям з підвищеним виділенням слини, які носять зубні протези або мають захворювання зубів. Після того, як зубний протез був встановлений, а організм ще не звик, що в роті знаходиться стороннє тіло, виділення слини підвищиться, але з часом нормалізується.

Якщо підвищене виділення слини триває тривалий час, слід звернутися за консультацією до лікаря. Найбільша ймовірність явища пов’язана із стоматологічними проблемами. Якщо ж справа не в цьому, то слід звернутися до терапевта або невропатолога.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.