Пародонтоз

Пародонтоз – це захворювання, що супроводжується гострим запаленням ясен.

Можна виділити кілька причин, через які може розвинутися пародонтоз: по-перше, спадковість. Вважається, що діти, чиї батьки хворіли на пародонтоз, мають схильність до цього захворювання, тобто існує мінімальний рис передачі цього захворювання за генами, який може посилитися при неякісній гігієні зубів та порожнині рота. По-друге, природна ретракція ясен, яка може статися в процесі жування їжі та супроводжується оголенням шийки зуба та частини його кореня, і може спровокувати розвитку пародонтозу. Також існує думка, що люди, які мають цукровий діабет, мають великий ризик розвитку пародонтозу. Причиною цього, можливо, є порушення обміну речовин і кровообіг у тканинах пародонту.

Та й останньою, найвірогіднішою причиною виникнення пародонтозу є неякісна гігієна зубів та порожнини рота. Кожен із нас знає, що зуби потрібно чистити як мінімум двічі на день, користуватися зубною ниткою, не забувати про жуйку після їжі і, звичайно, не нехтувати відвідуванням стоматолога двічі на рік для профілактичного обстеження. Більшість відкладає візит до стоматолога до того моменту, коли зуб почне сильно боліти, а зуби можуть чистити лише один раз на день. Внаслідок чого утворюється сприятливе середовище для розвитку бактерій, які так само впливають і на ясна, провокуючи запальні процеси. Підвищується чутливість зубів, неможливо пити, є дуже гаряче чи холодне, з’являється неприємний запах із рота, і зуби втрачають свій природний зовнішній вигляд, а ясна мають блідо-рожевий відтінок. При появі хоча б одного з цих симптомів необхідно негайно звернутися до стоматолога для консультації та можливого лікування.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.