Пародонтоз. Симптоматика захворювання

Пародонтоз-захворювання, якому характерне ураження пародонту з оголенням шийок зуба та поступовим розхитуванням зубів. Виникає пародонтоз часто і натомість інших загальних захворювань, і навіть є спадковим явищем.

На початковій стадії пародонтоз ніяк не проявляє себе і тому діагностувати його складно. Зробити це можна на плановому огляді свого стоматолога.

На відміну від гінгівіту та пародонтиту, пародонтоз не є запальним захворюванням і йому не властива кровоточивість ясен.

Розглянемо симптоми пародонтозу на всіх стадіях:

  • На ранній стадії пародонтозу може відбутися незначне опущення рівня ясен, відбуваються зміни у кістковій тканині, які можна побачити на рентгенівському знімку.
  • На другій стадії оголення зубних шийок вже значне. Пацієнт скаржиться на високу чутливість. На рентгенівському знімку видно атрофію альвеолярного відростка.
  • Третя стадія визначається оголенням зубного кореня більш ніж наполовину, міжзубні щілини. Пацієнт відчуває біль при прийомі гарячої та холодної, кислої та солодкої їжі. Альвеолярний відросток знижується на 1 див.
  • Четверта (важка стадія. Їй характерне виникнення рухливості зубів, яка заважає нормально пережовувати, та оголення коріння на дві третини. Коріння триматися лише верхівкою за кістку).

Для того щоб вчасно зреагувати на ситуацію та провести необхідне лікування для збереження зубів, слід періодично відвідувати стоматолога з метою профілактики.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.