Оголення шийки зубу. Лікування зубів в Сумах

Оголення шийки зубу, також рецесія ясен, є стоматологічною проблемою, яка виникає, коли частина зуба, яка зазвичай прихована під яснами, стає видимою або оголеною. Це може бути досить поширеною проблемою, і важливо зрозуміти її причини, симптоми та можливі рішення.

Причини оголення шийки зубу:

 1. Погана гігієна ротової порожнини. Недостатня чи неякісна гігієна ротової порожнини може призводити до накопичення зубного нальоту і каменю, що в свою чергу сприяє розвитку пародонтиту (запалення ясен та прилеглих тканин).
 2. Парадонтальні захворювання. Гострі чи хронічні захворювання пародонта можуть викликати рецесію ясен та оголення шийки зубу. Це включає пародонтит і гінгівіт (запалення ясен).
 3. Генетичні фактори. У деяких випадках схильність до оголення шийки зубів може бути спадковою.
 4. Перешкоди для правильного прикусу. Порушений прикус, перешкоди для правильного контакту між зубами (наприклад, неправильно поставлені зуби), або неправильна реставрація зубів можуть викликати рецесію ясен.

 

Симптоми оголення шийки зубу:

 1. Видиме оголення. Самий очевидний симптом – це видима частина зуба, яка зазвичай має бути прихованою під яснами.
 2. Чутливість. Оголена частина зуба стає більш чутливою до температурних змін, гарячого та холодного, а також до прийому кислих або солодких продуктів.
 3. Загальний дискомфорт. Деякі пацієнти можуть відчувати загальний дискомфорт чи біль в районі оголеної шийки зуба.

 

Можливі рішення та лікування:

 1. Професійна чистка і гігієна. Перший крок у лікуванні – це відвідати стоматолога для професійної чистки та навчання правильній гігієні ротової порожнини.
 2. Ортодонтичне лікування. У деяких випадках, якщо причиною є перешкоди для правильного прикусу, може бути рекомендоване ортодонтичне лікування для вирівнювання зубів.
 3. Лікування парадонтальних захворювань. Якщо оголення шийки зубу викликане парадонтальним захворюванням, лікування спрямоване на покращення стану пародонта.
 4. Хірургічні методи. У деяких важких випадках може бути необхідна хірургічна реконструкція ясен.

Оголення шийки зубу – це проблема, яку слід враховувати і лікувати вчасно. При наявності оголення шийки зубу важливо звернутися до кваліфікованого стоматолога для оцінки та визначення найкращого лікувального плану.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.