Надмірна кількість фтору. Чим це може зашкодити?

Фтор є чудовим засобом для профілактики карієсу. Цей мінерал зустрічається в продуктах та в питній воді. Чи завжди корисний фтор?

Сьогодні у багатьох пастах містяться сполуки фтору – фториди. Корисну властивість фтору помітили ще в 30-х роках, коли з’ясувалося, що у людей, що живуть у районах, де у воді було достатньо фтору, карієс зустрічався набагато рідше.

Але фтор має і негативну дію. Надлишок фтору позначається на здоров’я зубів. На зубах можуть виявлятися меловидні плями. Надлишок фтору проявляється на молочних зубах у вигляді коричневих смуг та плям. Це захворювання носить назву – флюороз.

Флюороз небезпечний тим, що може спричинити руйнування зубів. Захворювання відбивається не тільки на зубах, так само ламкими стають кістки. Для встановлення рівня фтору в організмі лікарі беруть аналіз крові та слини.

Профілактикою флюорозу можна назвати вживання морепродуктів. Достатньо кілька разів на тиждень вживати рибу або морську капусту, щоб прибрати надлишки фтору. Також до раціону слід включити молоко та молочні продукти, шпинат, капусту петрушку та інші продукти, що містять кальцій, який має властивість витісняти з організму зайвий фтор. Також потрібно відмовитися від фторованої зубної пасти.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.