Кіста зуба

Кістою прийнято називати осередок запалення в яснах або зубах. Від здорової тканини кісту відокремлює утворення схоже на капсулу.

Причини утворення кісти можуть бути різними. Це найчастіше інфекційний процес у ротовій порожнині. Кіста не рідко не подає ознак і може бути непоміченою досить тривалий час. При прогресуючій стадії кісти може з’являтися біль, утворитися флюс та спостерігається підвищення температури.

Сучасна стоматологія дає можливість виявити кісту на початковій стадії.

Наслідки такого захворювання можуть бути різними.

Кіста має властивість збільшуватися та поширюватися на здорові зуби. Поширення кісти призводить до пародонтиту ( уражаються навколозубні тканини та ясна). Однак пародонтит – хвороба, яка сама може бути первинною та утворити кісту.

Кіста, збільшуючись у розмірі, призводить до опухання ясен. Про прорив ясна свідчить свищ, що утворився в ній. Але не завжди через свищ випливе весь вміст кісти. Є загроза утворення флюсу чи абсцесу. Такі захворювання мають серйозні наслідки і допускати їх не слід. Лікування кісти повинно проводитися негайно.

Розвиток кісти робить зуби рухливими і відбувається руйнування коріння. Згодом вони випадуть або розкришаться.

Для попередження такої проблеми рекомендовано відвідувати свого стоматолога з метою планового огляду раз на півроку.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.