Карієс передніх зубів. Особливості лікування

Карієс передніх зубів явище неприємне. Враження карієсом передніх зубів – це не тільки терапевтична проблема, але й естетична.. Поява темних плям на поверхні зубів викликає у людини психологічні проблеми, вона стримує посмішку, іноді уникає спілкування. А ігнорування появи карієсу призводить до його розвитку. Тому дуже важливо своєчасно реагувати і лікувати захворювання.

Як правило на передній поверхні різців карієс помічають  на початкових стадіях, але не завжди. Розуміння симптомів карієсу допоможе своєчасно звернутись до стоматолога.

Симптоми каріозного ураження:

  • Поява на поверхні зубів білих плям. Емаль втрачає блиск.
  • Потемніння емалі.
  • Зуб починає реагувати на гарячу/холодну, солодку/кислу їжу.
  • Поява на поверхні зубів порожнин (середній та глибокий карієс).
  • Ниюча та гостра біль. Це характерно при глибокому карієсі коли ураження вже досягнуло пульпи зуба.

Лікування карієсу передніх зубів має деякі особливості. На перших стадіях карієсу буде достатньо  Провести процедуру ремінералізації (обробка спеціальними гелями, прийом препаратів). Уражені ділянки попередньо оброблюються лазером.  Також застосовується озонотерапія при якій озоном оброблюють каріозну ділянку, знищуючи патогенну мікрофлору. Може бути застосована рідка пломба для посилення шару емалі.

При середньому та глибокому карієсі лікування буде полягати в застосуванні бормашинки, оброблення нею каріозної порожнини з подальшим пломбуванням.

Пройти огляд стоматолога в Сумах можна попередньо записавшись за телефоном.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.