Діастема

Діастемой називають проміжок між передніми зубами. Він може бути завбільшки до 10 мм. Її причиною може бути спадковість. Часто діастема утворюється внаслідок сосання пустушки до 3-4 років. Укорочена вуздечка також може стати причиною виникнення діастеми.

Діастема не може перешкоджати застряганню їжі між зубами та яснами, рівномірно розподіляти навантаження на всі зуби. Це може призвести до розвитку пародонтиту та неправильного прикусу.

Лікування діастеми проводять комплексним або ортодонтичним методом. Комплексний метод є хірургічним втручанням для подальшого пересування різців ортодонтичними конструкціями. При лікуванні діастеми враховується її розмір, положення центральних різців, стан коренів, нахил, формe та інш. Ортодонтичне лікування відбувається за допомогою вестибулярних пластин або незнімних брекет-систем.

Для більш ефективного лікування часто вдаються до пластики вуздечки верхньої губи, але іноді в процесі лікування вуздечка сама атрофується і хірургічне втручання не потрібно.

Не треба нагадувати, що будь-яку аномалію простіше запобігати, ніж лікувати. Відвідування стоматолога двічі на рік може вберегти вас від будь-яких серйозних захворювань.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.