Дентофобія. Як подолати страх перед стоматологом?

Не зважаючи на те, що сучасна стоматологія передбачає лікування пацієнта максимально безболісно, доволі багато людей бояться стоматологічного лікування, і мова йде не тільки про дітей.

Страх стоматологів називають дентофобію. Дентофобія не виникає просто так, в переважній більшості це трапляться з причини негативного досвіду відвідування стоматологічної клініки. А дехто почав боятися стоматологів після розповідей про негативний досвід від друзів та родичів. І якщо у вас є страх перед стоматологами, перед візитом в клініку слід підготуватися.

Для початку слід прояснити с чим пов’язаний страх перед стоматологом. Це може бути: страх болю, страх перед уколами, страх перед самим стоматологом тощо. І коли ви зрозумієте чого саме боїтеся, то стане легше його перебороти.

Якщо ви боїтеся болю, то перед проведенням маніпуляцій,  попросіть лікаря розказати пр. види обезболювання (уколи, гелі, загальний наркоз).  Розуміння дії цих препаратів допоможе заспокоїтися.

Якщо страх виникає через застосування препаратів та реакції на них організму, обговоріть з лікарем можливу симптоми і які дії будуть застосовані у разі їх виникнення.

Якщо лякає незнання того що відбувається, попросіть стоматолога розповісти порядок його дій, хай при проведенні лікування проговорює свої кроки.

Якщо страх стосується самого лікаря, то перед лікуванням відвідайте консультації різних лікарів. І йдіть до того, котрий викликає довіру.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.