Цукровий діабет може діагностувати стоматолог

Незабаром на прийомі стоматолога пацієнт зможе не тільки вирішити проблеми з яснами або зубами. За заявою американських дослідників із Колумбійського коледжу стоматології, стоматологам під силу діагностувати діабет.

Розпізнати діабет стоматолог зможе навіть у тих людей, які не підозрюють про його наявність. Така можливість дуже важлива з огляду на те, що діабет небезпечне захворювання і чим раніше розпочати лікування, тим менш ймовірні ускладнення.

Дослідники провели спостереження за більш ніж шістсотом добровольцями у віці близько сорока дит. Всі вони пройшли стоматологічний огляд в одній із Нью-Йоркських стоматологічних клінік. До цього ніхто з добровольців не чув від свого стоматолога про переддіабетичний стан або про те, що він уже має це захворювання.

80% добровольців мали ймовірність захворювання, про яку їм самим було відомо (підвищений рівень холестерину або родичі, які страждають на діабет). Усі учасники здали плазму вміст глюкози. Виявилось, що кількість відсутніх зубів та наявність пародонтальних кишень можна порівняти з аналізом крові. Таким чином, стоматологи змогли б діагностувати переддіабетичний стан і відправити пацієнта на своєчасне лікування.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.