Цікаве про карієс

Яку людину не спроси, кожна стикалася з карієсом. Карієс – стоматологічне захворювання №1.  І не викликає здивування той факт, що навколо цієї хвороби накопичилось багато міфів.

Розглянемо найпоширеніші міфи навколо карієсу:

  1. Виявити карієс можна на погляд. Так, можна. Але на стадії запущеного карієсу. На початковій стадії карієс розвивається непомітно для людини. А в важкодоступних місцях взагалі побачити його неможливо. Тому карієс на початковій стадії допоможе виявити стоматолог на консультативних візитах.
  2. Після лікування зуба на ньому карієс більше не з’явиться. Це омана. Запломбований зуб – це не гарантія запобігання карієсу повторно. Це може статися по причині поганої очистки каріозної порожнини при пломбуванні, або по причині незадовільної гігієни зубів.
  3. Цукерки викликають карієс. Те, що солодке псує зуби в дитинстві чув, напевно, кожен. Слід розуміти, що небезпечні тут не самі солодощі, а вуглеводи (в цукерках вони проссті). Вуглеводи містяться і в мучних продуктах, і в м’ясі та інш. (тут вуглеводи складні). Для зубів небезпечні саме складні вуглеводи. Тож звичайна булка більш здатна спровокувати карієс ніж цукерка.
  4. Треба більше використовувати зубної пасти. Пасти достатньо наносити на щітку розміром з горошину. Важливіше дотримуватись техніки чищення зубів.
  5. Треба частіше чистити зуби. Достатньо чистити зуби вранці та ввечері. Після їжі прополощіть рот, щоб прибрати шматочки їжі. Також слід уважніше відноситись до відбілюючих паст. Часте їх застосування може призвести до пошкодження емалі.

Кращою профілактикою карієсу залишаться відповідальне ставлення до гігієни і своєчасне відвідування стоматолога.

Записатись на прийом до стоматолога в м. Суми можна за телефоном

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.