Чим відрізняються пломби від вкладок

Кожен знає що таке зубна пломба, але не багато хто може відповісти на питання-що таке зубна вкладка? Спробуймо з цим розібратися.

Зубна пломба встановлюється у разі руйнування зуба карієсом. Вона виготовляється безпосередньо в роті пацієнта із композитного матеріалу, але спочатку лікар підготує порожнину до встановлення пломби. Для цього за допомогою бормашинки прибере омертвілі тканини, просушить порожнину та почне встановлювати пломбу. Однак не завжди пломба зможе впоратися із завданням. При великому пошкодженні зуба доцільніше встановити зубну вкладку.

Для встановлення зубної вкладки так само знадобиться попередня обробка порожнини, але після цього лікар знімає зліпок. Виходячи зі зліпку порожнини в зуботехнічній лабораторії буде виготовлено зубну вкладку. Найчастіше їх виготовляють із кераміки. Кераміка у стоматології зарекомендувала себе дуже добре. Вкладки з цього матеріалу не змінюють колір, не дають усадку і щільно прилягають до країв зуба. Також вкладки з кераміки здатні витримати велике навантаження, ніж пломби.

Існують і вкладки під зубну коронку, але вони від вкладок замість пломби. Така вкладка потрібна для надання міцності основі під коронку. Виготовляють її з металу та встановлюють у зубну порожнину. Для цього теж знімається зліпок із обробленого зуба.

Встановити зубну вкладку у Сумах можна в нашій клініці

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.