Чи так необхідна зубна нитка?

Кожна людина знайома з таким засобом гігієни як зубна щітка. Але є і додатковий засіб – зубна нитка. Однак американська асоціація стоматологів не дає однозначної відповіді стосовно користі даного виробу, але і втримується стверджувати про її шкоду при використанні. Так варто чи не варто використовувати зубну нитку?

Як і зубна щітка, нитка використовується для очищення зубів від залишків їжі, нальоту, котрі провокують виникнення карієсу з подальшим руйнуванням зуба. І якщо зубна щітка допоможе очистити зуб з видимих сторін, то зубна нитка допоможе очистити міжзубні проміжки. Звичайною щіткою цю поверхню очистити неможливо, навіть дотримуючись всіх правил чистки. Таким чином можна зрозуміти, що для гігієни порожнини рота однієї лише зубної щітки буде замало.

Використання зубної нитки необхідно для запобігання так званого «контактного» карієсу.   При такому карієсі вражається одразу два зуба. При цьому, так як карієс утворюється між зубами, розвиток захворювання непомітний, і виявляється вже на глибокій стадії. Також зневага до чистки міжзубних проміжків призводить до запалення ясен.

При застосуванні зубної нитки слід дотримуватись таких рекомендацій:

  • При використанні нитка повинна легко проходити між зубами.
  • Проводьте нитку плавними рухами.
  • Очищайте спочатку один зуб, потім інший, притискаючи нитку до поверхні.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.