Чи шкідливий рентген в стоматології?

Якісне лікування зубів може вимагати рентгенівський знімок. З його допомогою лікар точно визначить який саме спосіб лікування необхідний у цій ситуації.

Часто трапляється, що рентгенівський знімок виходить неякісним із першого разу і доводиться проводити процедуру ще раз. Крім цього, після закінчення лікування рентген допомагає з’ясувати, чи правильно проведено лікування (н-р чи повністю запломбований канал). Але чи настільки безпечний рентген, як нам кажуть лікарі?

Як з’ясувалося, рентгенівські знімки зубів, що часто проводяться, в цілих три рази збільшують ризик появи пухлини мозку. Проводити таку процедуру слід не більше одного разу на рік.

Проведені дослідження фахівцями з Єльської медичної школи та бостонських медиків показали, що такий різновид пухлин мозку як менінгіома, найчастіше зустрічається у людей, які більше одного разу на рік проводили рентгенівські знімки. Особливо ймовірність розвитку пухлини зростала з віком пацієнта.

Ризик розвитку пухлини, за даними дослідників, при частому використанні рентгену зростав від 40 до 90%. Також доведено, що рак щитовидної залози після 10 рентгенівських знімків виникає вп’ятеро частіше.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.