Чи пов’язаний діабет і захворювання ясен?

Вже не новина той факт, що наявні захворювання ротової порожнини впливають і на здоров’я внутрішніх органів.

Бактерії, що вражають ясна та зуби, легко можуть проникнути в кровоносну систему, органи дихання та шлунково-кишковий тракт. Внаслідок цього відбувається поразка цих органів. Хвороби ясен можуть викликати і дуже серйозні ускладнення.

Дослідники з університету Нью Йорка дійшли висновку, що практично всі люди, які страждають на всілякі патології ясен, перебувають у групі ризику виникнення цукрового діабету. Вчені рекомендують усім людям із хворобою ясен звернутися до лікарні та здати аналіз на наявність у крові цукру.

Дослідження проводилося близько двох років і за цей час проаналізовано стан 3 тис. добровольців. Вчені з’ясували, що 93% обстежуваних із захворюваннями ясен мали великий ризик розвитку цукрового діабету. При цьому у людей із зайвою вагою ризик збільшувався ще більше.

Вчені рекомендують стоматологам обзавестися спеціальними приладами, за допомогою яких можна буде визначити рівень цукру в крові у пацієнтів, які страждають на захворювання ясен.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.