Як відомо, вживання зубного імплантату є найбільш ефективним способом замінити відсутній зуб. Залежно від того, як імплантат взаємодіє з твердими та м’якими тканинами, застосовують такі способи імплантації:
- Підслизова імплантація. Є способом надійно зафіксувати знімні протези шляхом вживлення під слизову оболонку магнітів.
- Внутрішньослизова імплантація. Застосовується створення кріплення протезів при дефекті розвитку піднебіння чи атрофії альвеолярного відростка. Такі імплантати виглядають як кнопки, на які фіксується протез, що знімається.
- Імплантація підокістячна. Для такої імплантації потрібне зняття зліпка кісткової поверхні. По зліпку методом лиття виготовлять імплантат, який встановлять під окістя. Такий спосіб імплантації застосовується при кістковій атрофії.
- Внутрішньокістково-піднадкісткова імплантація. Такі імплантати мають особливу конструкцію і поєднують у собі властивості внутрішньокісткових та підокисних імплантатів. Застосовуються за відсутності кількох зубів передньої частини щелепи для максимальної стійкості імплантату.
- Для запобігання патологічній рухливості зубів застосовують внутрішньозубну імплантацію. Для цього використовують металеві штифти.
- Внутрішньокісткова імплантація. Імплантат у такому разі вживлюється в щелепну кістку через ясна і окістя.
Для кожного методу імплантації існують різні типи імплантатів (гвинтові, пластинчасті тощо).