Бажання стоматологів допомогти людям, що мають проблеми із зубами і повернути їм сяючі посмішки, змушує знаходити все нові і нові методи в протезуванні зубів. Особливо гостро в поліпшенні якості протезів потребують люди, яким показано тільки знімне протезування.
Знімні протези найчастіше пластмасові з металевими замками для кріплення. Все це робить знімний протез громіздким і незручним, до нього складно звикнути і найчастіше пацієнти відмовляються від знімного протеза. Крім того, пластмаса не найбезпечніший для організму людини матеріал. Відмінним рішенням цієї проблеми стало виготовлення нейлонових знімних протезів.
Вперше нейлон в протезуванні зубів стали використовувати ще в 1953 році. Нейлон має значну перевагу перед пластмасою у виготовленні знімних протезів.
- Нейлонові протези не містять метал. Це робить конструкцію більш легкою та естетичною, у пацієнта в роті немає металевого присмаку.
- Виготовляються нейлонові протези з напівпрозорого матеріалу і дуже схожі з природним кольором слизової ротової порожнини. При цьому колір протеза не змінюється протягом усього терміну його служби. Тому нейлонові протези навіть при розмові практично непомітні оточуючим.
- Нейлон поєднує в собі високу міцність і при цьому відмінну гнучкість. Тому нейлонові протези не ламаються, на відміну від пластмасових знімних конструкцій.
- Нейлонові знімні протези дуже точно прилягають до ясен завдяки їх особливому методу виготовлення. При цьому вони не чинять тиску на ясна при жуванні і не травмують їх.
- Нейлон біосумісний з організмом людини і повністю гіпоалергенний. Це дуже важливо особливо для тих людей, які мають різні алергічні захворювання.
- Гігроскопічність нейлонових протезів робить їх більш гігієнічними. У них не розмножуються мікроорганізми і, практично, не утворюється зубний наліт.
Крім цього, протези, виготовлені з нейлону, мають більший термін служби, ніж пластмасові і звикання до них відбувається набагато швидше і легше.
Нейлонові протези використовуються як для заміщення декількох втрачених зубів, так і для протезування цілого зубного ряду.