Метою даного дослідження було вивчення поведінки імпланта, встановленого безпосередньо після видалення зуба. У ході дослідження протягом двох років велося спостереження за пацієнтами, яким були встановлені поодинокі конічні імланти на верхній щелепі в області різців і одночасно коронка з гвинтовою фіксацією.
Було встановлено 32 імпланта. Під час установки імпланта і через три місяці після, стабільність імплантів вимірювали методом частотного резонансу (RFA). Також через 1, 2, 6 і 12 тижнів після операції сама рана перевірялася на ступінь загоєння. Дослідження показало, що з 32 встановлених імплантів приживлюваність склала 100%. Тому можна вважати, що в певних ситуаціях конічні імплантати, негайно встановлені у лунку видаленого зуба, здатні навколо себе підтримувати архітектоніку ясен.
Багато авторів вказують на успішність негайного навантаження імплантів на нижній щелепі. А також вказують на високу ймовірність інтеграції імплантів, встановлених у лунку негайно після видалення зуба.
При дотриманні певних умов негайного навантаження (супраструктура до імпланту повинна бути зафіксована не пізніше 72 годин після операції, а також повинен бути оклюзійний контакт із зубами-антагоністами) про її успішність говорили ще в 1979 році. Також важливим моментом в імплантації є коронка і периімплантні м’які тканини, які забезпечують відновлення естетики і функціональності. Метою цього дослідження було підтвердити достовірність цих тверджень і запропонувати нову концепцію створення ясенних сосочків.
У дослідженні щодо негайнго навантаженні брали участь 32 пацієнта, яким було встановлено по одному імпланту фірми Seven («MIS», Ізраїль). У дослідженні взяли участь пацієнти віком від 16 років до 71 року. Чоловікам було встановлено 13 імплантів, а жінкам – 19. При цьому на імпланти були закріплені тимчасові коронки мінімум на 12 тижнів, які піддавали негайному навантаженню. Частина імплантів (12 шт.) була встановлена безпосередньо після видалення зуба, а інші 20 імплантів встановили в здорову кістку. Всі імпланти були встановлені з урахуванням торку>40 Нсм.
Результати дослідження показали, що процес загоєння проходив без ускладнень. У пацієнтів відзначався тільки невеликий біль і набряк. Негативним моментом можна відзначити лише незначне ослаблення фіксації коронок. Ні в одному випадку не було виявлено внутрішньокісткових кишень, а показники втрати кістки були такими ж, як і у випадку відстроченого навантаження. Гігієна порожнини рота була хорошою в 78% випадків.
Загальний рівень приживлюваності імплантів склав 100%, при цьому всі імпланти були клінічно стабільні. Крім цього, результати дослідження вказують на користь компресії ясенного сосочка через деякий час після установки імпланта для підтримки висоти кістки і сосочків.