Пірсинг та татуювання стали модним атрибутом у сучасному суспільстві. Їх роблять і жінки, і чоловіки, молоді та навіть зрілі люди.
Одним із пулярних способів прикрасити своє тіло модними атрибутами є пірсинг язика. Здавалося б, така популярна процедура має бути повністю безпечною, але насправді може суттєво нашкодити здоров’ю людини.
У результаті проведених досліджень з’ясувалося, що понад 20% володарів проколу в язиці страждають на різні стоматологічні захворювання. Причому навіть зняття такої прикраси не суттєво змінить ситуацію, оскільки ушкодження ясен та зубів, отримані пірсингом, продовжували турбувати людей.
При проколюванні язика відбувається пошкодження кровоносних судин, що може призвести до утворення рубцевої тканини, на лікування якої може знадобитися чимало часу.
Також існує ризик потрапляння інфекцією в ранку, якщо були використані нестерильні інструменти або у разі торкання брудними руками місця проколу.
Дуже часто власники проколу в язиці грають прикрасою, торкаються зубів або намагаються просунути сережку між зубами. Внаслідок таких ігор з’являється ризик виникнення міжзубних щілин. Також пірсинг призводить до пошкодження зубної емалі, травмує м’які тканини та призводить до осідання ясен, що може призвести до передчасної втрати зуба.
Повернути зубам рівність після носіння пірсингу можна лише за допомогою ортодонтичного лікування.
Також, при проколюванні язика можуть виникнути проблеми з пережовуванням та ковтанням їжі, а через пошкодження цілісності язика може змінитися смакове сприйняття.
Проколювання язика має бути обдуманим, не варто робити це з жару, слід врахувати всі небезпеки.