Пародонтит, це запальне захворювання навколозубних тканин, котрі утримують зуб на місці. Ігнорування захворювання призводить до руйнівних змін в кістковій тканині і подальшої втрати зубів. Тому дує важливо своєчасно відреагувати та почати лікування.
Захворювання розрізняють за трьома стадіями:
- Легка стадія при якій спостерігаться набряклість та почервоніння ясен, кровоточивість при чищені зубів, пява невеликих пародонтальних кишень.
- Середня стадія. Тут ми маємо збільшення глибини пародонтальних кишень, рухливість зубів, часткове оголення прикореневої частини зуба. З’являться дискомфорт під час пережовування їжі.
- Тяжка стадія. Пародонтальні кишені досягають глибини більше 6мм, висока рухливість зубів, виділення гною.
Лікування пародонти ту залежить від стадії захворювання. Слід зазначити, що запущений пародонтит в тяжкій стадії розвитку дуже погано піддається лікуванню.
Лікування проводиться одним з наступних методів.
Лікування ультразвуком. Проводиться на початковій стадії захворювання з дією на уражену ділянку. Ефект від процедури миттєвий, але бажане повторне проведення через півроку.
Лазерна терапія. Якщо на початковій стадії достатньо одного сеансу, то на більш пізній стадії потребується декількох візитів. За допомогою лазера лікар очища ясневі кишені від патогенних мікроорганізмів.
Проведення хірургічної операції. Це може бути відкритий кюре таж, або лоскутна операція. Хірургічне втручання необхідний крок при тяжкій формі захворювання.