Коли у пацієнтів виникає необхідність протезувати зуби, їм важливо, щоб штучний зуб не тільки виконував свої функції, але і не виділявся серед інших зубів. Дуже важливою умовою для правильного протезування зубів є максимально точне визначення кольору природних зубів пацієнта і на підставі цього підбір тону готового зубного протеза. Як правило, стандартне забарвлення не завжди дозволяє правильно визначити відтінок зуба, так як зуби дуже багатобарвні.
Визначення кольору зубів пацієнта проводиться в горизонтальній і вертикальній площині. Для визначення кольору в горизонтальній площині, зуб умовно ділять на пришийкову, серединну і ріжучо-оклюзійну частини.
Колір пришийкової частини зуба визначається станом тканин пародонта. У молодих людей ця частина зуба світліша. У людей з віком дуже часто спостерігається оголення пришийкових ділянок, тому при протезуванні слід також відтворювати ці оголені ділянки. У протезуванні опорних зубів слід використовувати плечові маси, щоб отримати максимальний естетичний результат.
Серединна частина коронки зуба не має особливих варіантів і тут важливо правильно визначити тон і товщину емалевого і дентинного шарів.
У режучо-оклюзійній площині важливо визначити колір і глибину емалевого шару, який може мати 5-8 відтінків, поєднаних з певними дентинними масами.
У вертикальній площині виділяють дві проксимальних площини і одну серединну. Серединна частина за кольором, як правило, така ж, як при вивченні горизонтальних площин. Складність визначення правильного тону проксимальних частин визначається тим, що необхідно зробити плавний перехід кольору від штучного зуба до сусідніх природних зубів. Тут будуть потрібні особливі навики та вміння, щоб правильно скомбінувати кольори і шари.